Društvo informatičara slatinskog kraja – DISK tijekom 2024. godine provodilo je drugi po redu projekt iz „mITup“ serije. Riječ je o projektu kroz koji udruga organizira stručna predavanja za članove i sve IT entuzijaste iz šire društvene zajednice. Ove godine su se kroz provedbu projekta „mITup#2!“ pokrila područja: product management-a, umjetne inteligencije, tehnologije u obradi i analizi prostornih podataka u offshore industriji, wordpress-a, mobile development-a…
Završni mitup održan je u četvrtak 19. prosinca u prostorijama Posjetiteljskog centra „Sequoia“ u Slatini. Tema mitupa bila je Game development, a u Slatinu su tom prilikom došli gosti iz Novske.
Aleksandar Gavrilović, glavni tajnik Klastera hrvatskih proizvođača videoigara i direktor studija Gamechuck pojasnio je specifične karakteristike game dev industrije u Hrvatskoj te upoznao okupljene sa radom CGDA (Croatian Game Development Alliance).
Dominik Cvetovski, direktor ANIQ d.o.o – prve osnovane tvrtke u inkubatoru „PISMO“ predstavio je projekt „Centar gaming industrije“. Dominik je također govorio i o Unity edukacijama, gdje djeluje kao voditelj, a koje su do sada prošle 8. generacija. Riječ je o edukacijama koje pripremaju buduće game developere za rad u Unity game engineu, traju po 6 mjeseci, a polaznici tijekom edukacije imaju osigurane prihode. Iduća generacija započinje u veljači 2025. godine.
Završno predavanje održao je Stefan Vedrina (HIROMA) koji je predstavio jednu cijelu zaokruženu, uspješnu game dev priču. Naime, kao polaznik 2. generacije Unity edukacije, Stefan je po završetku osnovao vlastiti obrt i sa suprugom krenuo u razvoj edukativne igre za djecu od 3 – 7 godina pod nazivom “Moopies” . Igra je danas dostupna za Android i iOS uređaje, a Stefan uz igru razvija i cijeli brend koji sadržava plišane igračke, slikovnice…
Na izrazito zanimljivom mITupu sudjelovalo je 20-ak posjetitelja, većinom članova udruge, a osim korisnih informacija stvorena su i nova poznanstva te ideje za suradnju.
„mITup#2!“ je projekt kojeg udruga DISK provodi samostalno, a u potpunosti je sufinanciran iz proračuna Grada Slatine, i to u iznosu od 1.000,00 EUR.